Resultat
Örebro fältrittklubbs och Wittvångs hästsällskaps
lokala hopptävling för häst
8 mars 2009


Klass 1 1.10 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Klass 1 1.10 - hoppning, avd. B, bedömning A
Klass 2 1.00 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Klass 2B:1 1.00 - hoppning, avd B, bedömning A
Klass 2:B2 1.00 - hoppning, avd B, bedömning A
Klass 3 0.90 - hoppning, bedömning Clear Round


Överdomare: Anita Ivarsson
Domare: Pehr Emanuelzon
Banbyggare: Barbro Fischerström

Klass 1 1.10 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Ingela Nilsson, Västerås RSSilent Spring 0 + 021.77
* 2 Susann Grufman, Dalälvens Hästkraft Southern Breezer 0 + 024.24
* 3 Ida Larsson, Surahammars RFCimone 0 + 024.34
* 4 Frida Andersson, Örebro FRKIts True 0 + 026.88
* 5 Hanna Jungqvist, Skästa RidcenterMay Lightning EG 0 + 028.75
* 6 Niklas Jonsson, Örebro FRKZandoc Z 0 + 426.91
* 7 Alena Roudina, Baståsens RKErnst All Over 0 + 428.67
8 Josefin Hård, Örebro FRKPompidou 0 + 428.70
9 Helene Carlsson, Skråmsta Civila RFMilchem Gold 0 + 431.84
10 Sofia Alfredsson, Kumla RKGladdy 5 0 + 829.52
11 Linda Nyren, Västerås RSSjakiera 0 + Utg
12 Frida Eklund, Örebro FRKDanzzant 453.45
13 Josefine Björnritz, Wittvångs HästsällskKingston 454.73
14 Amanda Thornström, Hallsta RKPower Olympic 456.30
15 Angelica Gehlin, Örebro FRKApril Surprise 458.35
16 Jenny Andersson, Holmstorps RFThea JSA 458.66
17 Madelene Allöv, Stora Ekeby RKMunsboro Wilbur 664.16
18 Alida Säflund, Wittvångs HästsällskGuinea LB 665.87
19 Hedvig Wik, Örebro FRKBookmaker 853.67
20 Sara Pettersson, Strömsholms RSFMilton 1251.30
21 Beatrice Huuva, Kumla RKRingwood Space 1658.28
22 Jessica Hallén, Glanshammars RyttarnUp and Go 1659.51
23 Anita Melitshenko, Glanshammars RyttarnLaproccioUte
23 Sara Ståhl, Västerås RSRobertinoUte
23 Jenny Grahn, Kumla RKJaquelineUte
23 Charlotte Alin, Glanshammars RyttarnOverlordUte
23 Annsofie Asplund, Vänsta RFMister MaxUte


Klass 1 1.10 - hoppning, avd. B, bedömning A
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Kristin LövöyXai-Xai 046.05
* 1 Martina Nyman, Skästa RidcenterLa Embra 051.34
* 1 Josefin Larsson, Örebro FRKLucidor 059.97
* 1 Marielle Clerissy, Kumla RKEazy Liza 053.38
* 1 Carina Eriksson, Baståsens RKZatellit 058.59
* 1 Malin Karlsson, Skästa RidcenterSkipton 051.24
* 1 Jessica Lewin, Strömsholms RSFLaroon 048.70
8 Jessica Lewin, Strömsholms RSFWhitney 445.25
8 Linda Wörlen Sylsjö, Enköpings RKBetty Boop 455.90
8 Helene Dahlström, Örebro FRKSoul Ek 451.89
8 Linda Bielefeldt, Örebrotraktens RFZan Zo 450.65
8 Niklas Jonsson, Örebro FRKCarlotta 455.69
13 Jessica Johansson, Hammarö RFDoriz 664.35
14 Sofia Asplund, Vänsta RFSakura II Ft 848.53
15 Peder Zeiloth, Kumla RKWhisper B 963.91
16 Elisabeth Elander, Heby RFCourbette 1064.48
17 Caroline Karlsson, Örebro FRKLa Diva 1253.13
17 Martina Nyman, Skästa RidcenterCappuccino 1250.44
19 Hanna Eriksson, Åsebo RSCarlitoUte
19 Lena Brikell, Örebro FRKImpalaUte
19 Linnea Stray, Vänsta RFBlinded By the LightUte


Klass 2 1.00 - hoppning, bedömning A0+A0 två faser
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Ida Larsson, Surahammars RFCimone 0 + 028.79
* 2 Susann Grufman, Dalälvens Hästkraft Southern Breezer 0 + 032.79
* 3 Linnea Stray, Vänsta RFBlinded By the Light 0 + 033.38
* 4 Angelica Gehlin, Örebro FRKApril Surprise 0 + 034.87
* 5 Amanda Thornström, Hallsta RKPower Olympic 0 + 037.95
* 6 Jessica Hallén, Glanshammars RyttarnUp and Go 0 + 039.17
* 7 Josefin Hård, Örebro FRKPompidou 0 + 041.73
* 8 Anna-Karin Nilsson, Syd Nerike RyttarnaParlando 0 + 041.84
* 9 Linda Nyren, Västerås RSSjakiera 0 + 430.54
* 10 Madelene Allöv, Stora Ekeby RKMunsboro Wilbur 0 + 432.70
* 11 Alena Roudina, Baståsens RKErnst All Over 0 + 432.80
* 12 Filippa Björling, Farsta RVHigh Hopes JM 0 + 434.89
* 13 Frida Eklund, Örebro FRKDanzzant 0 + 833.32
14 Karolina Nordkvist, Örebro FRKPrimer K 0 + 834.96
15 Emma Eriksson, Enköpings RKCordia 0 + 1232.62
16 Jennifer Marklund, Arboga RSRoyal Flash 0 + 1662.30
17 Johan Pettersson, Wittvångs HästsällskAlbertville 0 + Ute
18 Maria Häggkvist, Nora RSFJoy 0 + Ute
19 Terese Hagman, Örebro FRKWanessa 448.38
20 Alida Säflund, Wittvångs HästsällskGuinea LB 449.03
21 Marion Johansson, Viby Rid och KSVonda T 452.31
22 Joanna Weisz, Köpings RKVoice 453.68
23 Daniel Bell, Heby RFCoroja 454.13
24 Sara Pettersson, Strömsholms RSFMilton 454.91
25 Hedvig Wik, Örebro FRKBookmaker 457.09
26 Elisabet Huuva, Kumla RKJonna Meteorit 457.50
27 Hanna Jungqvist, Skästa RidcenterMay Lightning EG 459.56
28 Isabella Börjesson, Vänsta RFCacanova 567.70
29 Emma Andréasson, Glanshammars RyttarnCharmonie 669.78
30 Sara Ståhl, Västerås RSRobertino 850.85
31 Annsofie Asplund, Vänsta RFMister Max 851.25
32 Linda Stunz, Wittvångs HästsällskSweet Dreams 856.48
33 Emma Wernersson, Syd Nerike RyttarnaValentino 858.03
34 Jenny Andersson, Holmstorps RFThea JSA 858.59
35 Amanda Vesterinen, Mariefreds RKStora 859.13
36 Pernilla Johansson, Valåsens RSPrince of Cruising 859.14
37 Charlotte Alin, Glanshammars RyttarnOverlord 862.84
38 Sara Lindström, Västerås RSRaa 1276.99
39 Kristina Svahnström, Blå Bergens RFPiledals Pomperipossa 1278.30
40 Carolina Holmberg, Göta RFBraveheart 1659.41
41 Jessica Karlsson, Valåsens RSCavat 2076.98
42 Lina Martinsson, Västerås RSJack DanielsUte
42 Clara Björkholm, Hamre RKFarah DibaUte
42 Annmarie Friberg, Örebro FRKKevinUte
42 Lisa Kjellström, Ryttarkamraterna KumMake My DayUte
42 Anita Melitshenko, Glanshammars RyttarnLaproccioUte
42 Jenny Grahn, Kumla RKJaquelineUte
42 Sofia Juth-Walltin, Stora Ekeby RKLillebrorUte
42 Therese Maltvik, Kumla RKGustas Tu AstralUte
42 Caroline Rambow, Surahammars RFCockpitUte
42 Sofia Dahlgren, Åkerbo Rid och KSHubertUte
42 Madelaine Snobl, Odensbackens RKAcadius GirlUte


Klass 2B:1, 1.00 - hoppning, avd B, bedömning A
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Maria Gustavsson, Nyckel RyttarnaPearl 050.95
* 1 Johanna Andmarken, Gripens RFPacific Star 053.84
* 1 Karolin Ström, Vänsta RFCeasar J 059.75
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRKLiberty 059.36
* 5 Pia Eriksson, Kumla RKDarco 457.64
* 5 Sofia Asplund, Vänsta RFChicago L 451.88
* 5 Amanda Grahn, Vingåkers RFPina Colada 454.83
* 5 Cecilia Karlsson, Eskilstunaortens RFListon VG 456.93
* 5 Tove Nyström, Nyckel RyttarnaBagatelle 453.41
10 Elin Koppfeldt, Ryttarkamraterna KumVenchi Ek 774.84
11 Madelaine Snobl, Odensbackens RKKräsna Hiacinte 857.85
11 Hanna Engman, Stora Ekeby RKBoombastic Boy 854.50
11 Marion Johansson, Viby Rid och KSCassiopeia 851.84
14 Sofia Åkerlund, Hamre RKDarjeeling 1255.30
14 Sara Hermansson, Köpings RKCampione 1253.44
14 Jenny Gustavsson, Askersunds RKPhantasy 1254.04
17 Catharina Karlsson, Hallsta RKDart 1654.93
18 Karolina Vedlund, Blå Bergens RFEvreux Van Het Kastanjeh 1991.81
19 Mari Thunberg, Stora Ekeby RKOlive GreenUte
19 Margareta Forsberg, Nyckel RyttarnaK2Ute
19 Jessica Mattisson, Storfors RKMiss BlackbirdUte


Klass 2B:2, 1.00 - hoppning, avd B. bedömning A

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Jessica Lewin, Strömsholms RSF Ricardo 0 53.92
* 1 Elin Björndahl, Skaraborgs FRK Aprilia 0 59.34
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRK Carlotta 0 58.51
* 1 Martina Nyman, Skästa Ridcenter Cappuccino 0 53.75
* 1 Marielle Clerissy, Kumla RK Eazy Liza 0 52.71
* 1 Jessica Johansson, Hammarö RF Doriz 0 59.72
* 1 Elisabeth Elander, Heby RF Courbette 0 57.66
* 1 Linda Wörlen Sylsjö, Enköpings RK Betty Boop 0 56.55
* 1 Sofia Asplund, Vänsta RF Sakura II Ft 0 51.65
10 Hanna Eriksson, Åsebo RS Carlito 4 57.20
10 Carina Eriksson, Baståsens RK Zatellit 4 59.85
10 Helene Dahlström, Örebro FRK Soul Ek 4 55.34
10 Linda Bielefeldt, Örebrotraktens RF Zan Zo 4 53.57
10 Kristin Lövöy Xai-Xai 4 50.35
15 Caroline Karlsson, Örebro FRK La Diva 8 60.60
15 Malin Karlsson, Skästa Ridcenter Skipton 8 54.37
17 Lena Brikell, Örebro FRK Impala 12 59.99
18 Lina Stensland Dr Torneu 20 51.67
19 Peder Zeiloth, Kumla RK Whisper B Ute


Klass 3 0.90 - hoppning, bedömning Clear Round

Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 Elin Koppfeldt, Ryttarkamraterna KumVenchi Ek 073.47
* 1 Sofia Andersson, Örebro FRKGourmet 069.33
* 1 Daniel Bell, Heby RFCoroja 066.29
* 1 Madelaine Snobl, Odensbackens RKAcadius Girl 072.93
* 1 Isabella Oskarsson, Göta RFBon Zai 065.40
* 1 Emelie Karlberg, Örebro FRKArtemis 071.88
* 1 Karin Sandberg, Örebro FRKDenim Demon 069.45
* 1 Nicole Gustafsson, Ryttarkamraterna KumClaries Baretta 061.28
* 1 Carolina Kindgren, Örebrotraktens RFCleopatra 066.78
* 1 Linda Stunz, Wittvångs HästsällskSweet Dreams 068.90
* 1 Clara Björkholm, Hamre RKFarah Diba 068.94
* 1 Mari Thunberg, Stora Ekeby RKOlive Green 069.43
* 1 Karolina Vedlund, Blå Bergens RFEvreux Van Het Kastanjeh 069.58
* 1 Kristina Svahnström, Blå Bergens RFPiledals Pomperipossa 070.42
* 1 Cecilia Karlsson, Eskilstunaortens RFListon VG 072.42
* 1 Amanda Vesterinen, Mariefreds RKStora 071.71
* 1 Joanna Weisz, Köpings RKVoice 071.06
* 1 Margareta Forsberg, Nyckel RyttarnaK2 072.27
* 1 Emma Wernersson, Syd Nerike RyttarnaValentino 072.56
* 1 Sara Hermansson, Köpings RKCampione 065.99
* 1 Lisa Kjellström, Ryttarkamraterna KumMake My Day 057.78
* 1 Caroline Bloemberg, Hamre RKWind of Camperi 062.39
* 1 Sofia Kalmnäs, Örebro FRKWhy not 068.45
* 1 Maria Gustavsson, Nyckel RyttarnaPearl 062.26
* 1 Pia Eriksson, Kumla RKDarco 067.39
* 1 Isabella Börjesson, Vänsta RFCacanova 068.68
* 1 Marion Johansson, Viby Rid och KSCassiopeia 062.99
* 1 Niklas Jonsson, Örebro FRKLiberty 071.18
29 Therese Maltvik, Kumla RKGustas Tu Astral 177.37
30 Sabine Lundvall, Stora Ekeby RKNb tt Rockin Magic 384.08
31 Isabell Axén, Örebro FRKTammie 470.52
31 Emma Andréasson, Glanshammars RyttarnCharmonie 466.83
31 Sofia Dahlgren, Åkerbo Rid och KSHubert 474.13
31 Carolina Holmberg, Göta RFBraveheart 470.25
31 Terese Hagman, Örebro FRKWanessa 475.05
31 Pernilla Johansson, Valåsens RSPrince of Cruising 467.53
31 Emma Eriksson, Enköpings RKCordia 461.75
31 Sara Lindström, Västerås RSRaa 468.23
31 Madelaine Snobl, Odensbackens RKKräsna Hiacinte 471.80
31 Jennifer Marklund, Arboga RSRoyal Flash 469.94
31 Catharina Karlsson, Hallsta RKDart 461.69
42 Amanda Grahn, Vingåkers RFPina Colada 578.25
43 Tove Nyström, Nyckel RyttarnaBagatelle 682.10
43 Annmarie Friberg, Örebro FRKKevin 680.24
45 Hanna Engman, Stora Ekeby RKBoombastic Boy 870.18
45 Karolin Ström, Vänsta RFCeasar J 868.95
45 Sofia Åkerlund, Hamre RKDarjeeling 863.00
45 Jenny Gustavsson, Askersunds RKPhantasy 868.01
45 Philippa Ziesig, Kumla RKEmbla 3029 872.74
45 Jessica Karlsson, Valåsens RSCavat 875.33
45 Rebecka Öhman, Örebro FRKTiger 875.16
52 Anna-Karin Nilsson, Syd Nerike RyttarnaParlando 978.38
52 Sofia Asplund, Vänsta RFChicago L 979.49
54 Maria Olsson, Kumla RKEllanville E 1083.13
55 Sofia Juth-Walltin, Stora Ekeby RKLillebror 1268.18
55 Jessica Mattisson, Storfors RKMiss Blackbird 1268.33
55 Karin Lundin, Örebro FRKBriz 1288.41
55 Sofia Dahlgren, Åkerbo Rid och KSCheen Femtio 207 1288.42
59 Evelina Lindqvist, Syd Nerike RyttarnaFirona 1378.39
60 Linda Salenmo, Arboga RSCardus FT 1482.24
61 Anna Dahlin, Vänsta RFCalmera Quattro DS 1667.16
62 Maria Häggkvist, Nora RSFJoy 1792.57
62 Linda Ohlsson, Karlskoga RKFerlin RH 1794.18
64 Lisa Krügel, Örebrotraktens RFWatch Me SunUte
64 Johanna Andmarken, Gripens RFPacific StarUte
64 Malin Kiereck, Glanshammars RyttarnPicassoUte
64 Ninna Fjellskålnes, Köpings RKPine N'OakUte
64 Filippa Björling, Farsta RVHigh Hopes JMUte
64 Julianna Pap, Örebro FRKSeleneUte
64 Caroline Rambow, Surahammars RFCockpitUte
64 Kim Aun, Nora RSFHurling HexxUte

     RS-pro/HTML 02-03